Cristina Cioran a devenit mamă în urmă cu doi ani, când a adus pe lume o fetiță. Vedeta a născut prematur și a trecut printr-o perioadă grea după ce fiica ei a stat săptămâni întregi în spital. Din fericire, micuța Eva este bine, iar acum actrița vrea să se ocupe mai mult de imaginea sa.
„Îmi place foarte mult să mă ocup şi de mine, pentru că m-am ocupat prea mult de ceilalţi, aşa că am decis, cadou de 46 de ani, să mă ocup şi de mine! ‘, a declarat Cristina Cioran la finalul procedurilor.
„Aşa, finuţe, să nu se vadă’
Cristina Cioran a decis să facă schimbări la nivelul feței, cu câteva săptămâni înainte de ziua ei de naștere. Actrița a apelat la ajutorul medicului estetician și este foarte mândră de rezultat.
În ultima perioadă, Cristina Cioran a slăbit multe kilograme, iar acum se simte foarte bine. „Am apelat la medicul estetician pentru mici intervenţii, aşa, finuţe, să nu se vadă, să nu ştie toată lumea, dar să mă facă să fiu fericită şi să fiu un pic mai mult admirată, poate!„, a mai spus actrița.
Cristina Cioran, despre relația cu tatăl fetiței ei
Cristina Cioran și fostul ei partener, Alexandru Dobrescu, au împreună o fetiță, iar în urmă cu câteva luni au pus stop relației.
Unde e angajată, în prezent, Cristina Cioran
Cum micuța va împlini în curând doi ani, Cristina se va întoarce la locul de muncă. Ea este angajată la Arcub, Centrul Cultural al Primăriei, unde se ocupă, printre altele, de organizarea evenimentelor de jazz.
„O să mă întorc la muncă, la ARCUB, Centrul cultural al Primăriei. Copilul va merge la grădi. Îi face bine, că stă cu copiii, plus comunicarea cu oamenii specializați. Ea e foarte sociabilă, îi place cu lumea multă.
Sunt foarte conștientă de faptul că ea trebuie să se dezvolte în comunitate, să-și consume energia.
Creșă în zona mea nu e, va merge la privat. Nu vreau neapărat bonă, să stea numai cu ea. Când am nevoie, rămâne cu o prietenă sau cu taică-su”, ne-a mai spus aceasta.
Pregătește o emisiune de coocking
Cristina nu ne-a ascuns însă faptul că-și dorește să se întoarcă în televiziune, deși îi place și ce face la locul său de muncă. Ea lucrează deja la un proiect de cooking, pe care dorește să-l prezinte și anumitor posturi TV:
„Lucrez la un canal de youtube, la o emisiune de coocking. Va fi gata cam într-o lună. E pasiunea mea, mi-am dorit să fac ceva ce-mi place foarte mult, în termenii mei. Să gătim împreună! Am avut o emisiune de bucătărie vreo opt ani, la Acasă TV. Fac un fel de reîntoarcere…Acasă. O să merg cu proiectul și la televiziuni, să văd dacă-l vor”.






