Ilinca Vandici este mai mereu o apariție surprinzătoare. Deși a trecut prin perioade dificile, are zâmbetul până la urechi, se menține în formă și tot timpul este atentă la nevoile celor din jurul ei.
Nu trăiește niciodată în trecut, iar lucrurile pe care nu le poate schimba, preferă să le dea uitării. Mai mult de atât, ea spune că ia totul ca o experiență de viață care o ajută în evoluția sa. Niciodată nu rămâne ancorată într-un loc, pentru că pierde prezentul, care ar putea să îi ofere clipe memorabile.
„Trăiesc în prezent, nu în trecut. Dacă sunt lucruri pe care le pot schimba, încerc să fac asta. Dar dacă în privința anumitor situații petrecute nu mai pot face nimic, le trec doar la capitolul experiențe de viață care mă ajută să evoluez.
În niciun caz nu rămân ancorată acolo, pentru că pierd clipa prezentă în care, da, pot face ceva diferit”, a povestit vedeta, în interviul acordat pentru viva.ro.
Ce nu poate accepta niciodată vedeta
Deși a trecut printr-o despărțire, vedeta se menține în formă și radiază.
„Nu detest nimic la nimeni… Este un sentiment în care nu mă regăsesc. Fiecare om este așa cum este, cu bune sau mai puțin bune, cu capacitatea de a evolua sau nu, cu propriile experiențe de viață ce îi pot influența traiectoria. Fiecare e liber să fie așa cum vrea! Nu rezonez cu minciuna, trădarea, neasumarea, lenea”, a mai completat ea, pentru sursa citată.
Ce declarații a făcut prezentatoarea TV despre Andrei Neacșu
În urmă cu un an, înainte să ia decizia de a divorța, Ilinca Vandici a vorbit în cadrul unui podcast despre căsnicia ei și cât de important este soțul ei pentru ea. Prezentatoarea TV a declarat inclusiv că ar fi dispusă să îi ierte lui Andrei Neacșu infidelitățile, deoarece iubirea lor este mai presus decât o aventură.
”Nu îl trimit la Mega la cumpărături. Nu îl pun să schimbe scutecul copilului. Nu îl pun să se dea cu rolele/patinele prin parc, să nu știu ce. Nu, domnule! Bărbatul e bărbat. El trebuie să fie șmecher, să rămână așa. Aaa, că are și momentele lui cu copilul, treaba lor. O să le aibă și de acum înainte, că doar el o să-l ducă la femei, nu eu. Dar pentru mine, bărbatul trebuie să fie stâlpul, da?!”, a declarat Ilinca Vandici, în cadrul podastului lui Damian Drăghici.
Vedeta a transmis un mesaj emoționant
Referitor la despărțirea de Andrei Neacșu, Ilinca Vandici a preferat să fie discretă și să nu abordeze în mod public aspectele legate de divorț sau motivele care au dus la încheierea căsniciei lor. Cu toate acestea, recent, prezentatoarea emisiunii „Bravo, ai stil!” a surprins fanii prin publicarea unui mesaj neașteptat pe contul său personal de Instagram. Vedeta a împărtășit un citat al autorului Masaru Emoto și, la final, și-a încurajat urmăritorii să trăiască în prezent.
„Dacă te simți pierdut, dezamăgit, confuz, slăbit, întoarce-te la tine, la cine ești tu, acum și aici, și când vei ajunge aici, te vei descoperi pe tine, ca pe o floare de lotus în plină înflorire, frumoasă și puternică, chiar dacă este într-un iaz noroios – Masaru Emoto
Concluzia: trăiește în prezent și nu uita cât de frumos e sufletul tău! ❤️😬”, a fost mesajul transmis de Ilinca Vandici pe contul ei de Instagram.






